KOMPLEKSOWE USŁUGI W PRODUKCJI OPAKOWAŃ I ULOTEK
KOMPLEKSOWE USŁUGI W PRODUKCJI OPAKOWAŃ I ULOTEK
Nie tylko drukarnia
Nie tylko drukarnia
NOWOCZESNY I STALE UDOSKONALANY PARK MASZYNOWY
NOWOCZESNY I STALE UDOSKONALANY PARK MASZYNOWY
WSPÓLNIE TWORZYMY STANDARDY
WSPÓLNIE TWORZYMY STANDARDY
I RZECZY NIESTANDARDOWE
I RZECZY NIESTANDARDOWE

Odpowiedzialny biznes

Intrograf to nie tylko drukarnia! Nasza firma działa w wielu ważnych dla nas aspektach

ŚRODOWISKO

Najważniejszą kwestią dla nas jako wytwórcy jest zrównoważony rozwój. Podejmujemy wiele działań, aby procesy produkcyjne miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Dowodem tych działań jest zdobyty w 2023 roku Srebrny Medal ECOVADIS. Naszym celem jest osiągnięcie wyższych odznaczeń tej jednostki certyfikującej – dążymy do złotego medalu!

Wewnątrz naszej firmy powstał projekt promujący proekologiczne zachowania wśród pracowników. Wiedzą na temat ekologii w druku dzielimy się podczas szkoleń z cyklu Akademia Poligrafii, prowadzonej zarówno w języku polskim jak i angielskim.

KULTURA

Zawsze potrafimy wyjść poza utarte schematy, dlatego powstał projekt Galeria Intrograf. Pierwsza wystawa miała miejsce w kwietniu 2022 roku i dotyczyła sztuki wybitnego lubelskiego artysty, Leszka Mądzika.

Było to pierwsze wydarzenie tego typu w Polsce, odwiedzający wystawę mogli obcować ze sztuką w pracującej fabryce. Cykl produkcyjny stał się tym samym częścią dzieł przedstawiających działanie przemijającego czasu.

Planowane są kolejne wydarzenia z tego cyklu. Naszą misją jest udowadnianie, że nie ma miejsc niedostępnych dla sztuki.

Intrograf jest Partnerem Dostępności Teatru Starego w Lublinie - dzięki naszemu wsparciu wybrane wydarzenia kulturalne tłumaczone są na polski język migowy.

Dzięki tej inicjatywie osoby niesłyszące nie są wykluczone z uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych i mogą nareszcie stać się odbiorcami kultury i sztuki.

Od 2006 roku wraz z Veną Art tworzymy szczególnie ważną inicjatywę, jaką jest Bene Meritus Terrae Lublinensi. Kapituła tego konkursu wyróżnia osoby szczególnie zasłużone dla Lubelszczyzny – artystów, społeczników, przedstawicieli świata nauki i biznesu.

SPORT

Wspierając zdrowie i kondycję fizyczną naszego zespołu pracowników, od wielu lat posiadamy swoją drużynę biegową INTROGRAF TEAM. Naszym biegaczom zapewniamy zaplecze organizacyjne, pakiety startowe do udziału w wydarzeniach biegowych oraz specjalistyczne stroje sportowe. 

Dumnie wspieramy sportowców:

  • Speedway Motor Lublin, Mistrza Polski w sezonie 2022.
  • Klub Kolarski Ziemia Darłowska, którego zawodniczki reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej, m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
  • ZTS Sokół w Lublinie, którego zawodniczki sumo reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy Młodzików.

CSR

Od wielu lat Intrograf angażuje się w projekt Urzędu Miasta Lublin „Przedsiębiorcze Dzieciaki”. Celem projektu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie wśród dzieci tych kompetencji, które w przyszłości będą poszukiwane na rynku pracy i przyczynią się do rozwoju ich kariery zawodowej. Nie mogło nas zabraknąć przy nowopowstałym przedsięwzięciu „Przedsiębiorcza Młodzież”, gdzie wspólnie z młodzieżą opracowaliśmy projekt promujący ekologię wśród naszych Kontrahentów i odbiorców końcowych ich produktów.

We współpracy z Urzędem Miasta Lublin, przedsiębiorcami z lubelskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz studentami z lubelskich uniwersytetów stworzyliśmy projekt „Las w Strefie”. Dbając o otoczenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej i mając na względzie dobro mieszkańców naszego miasta, realizujemy projekt przekształcający tereny przyległe do fabryk w tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Dobro naszego otoczenia i środowiska naturalnego jest dla nas priorytetem!

Nie możemy zapomnieć o wsparciu dla naszych pracowników z Ukrainy. Przygotowaliśmy szereg pakietów pomocowych dla nich i ich rodzin. Okazujemy wsparcie i z zaangażowaniem reagujemy na pojawiające się potrzeby. Nasi pracownicy niejednokrotnie pokazali, że jesteśmy jedną wielką rodziną, która może liczyć na wzajemną pomoc.