KOMPLEKSOWE USŁUGI W PRODUKCJI OPAKOWAŃ I ULOTEK
KOMPLEKSOWE USŁUGI W PRODUKCJI OPAKOWAŃ I ULOTEK
Nie tylko drukarnia
Nie tylko drukarnia
NOWOCZESNY I STALE UDOSKONALANY PARK MASZYNOWY
NOWOCZESNY I STALE UDOSKONALANY PARK MASZYNOWY
WSPÓLNIE TWORZYMY STANDARDY
WSPÓLNIE TWORZYMY STANDARDY
I RZECZY NIESTANDARDOWE
I RZECZY NIESTANDARDOWE

O nas

Dlaczego my?
Nie jesteśmy tylko drukarnią. Nasza firma to przede wszystkim ludzie. Wierzymy, że dobre relacje to podstawowy etap udanej współpracy.
Nasz zespół profesjonalistów, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności, pozwala nam określać się mianem partnera o innowacyjnych rozwiązaniach i wyjątkowej obsłudze Klienta.
Posiadamy maszyny i urządzenia renomowanych producentów, takich jak Heidelberg, Bobst oraz Herzog&Heymann.
Dzięki temu zapewniamy najwyższą jakość produkowanych opakowań kartonowych i ulotek.
Dysponujemy technologią, która pozwala dostosować produkcję do potrzeb każdego Klienta.
Nieustannie inwestujemy w rozwój naszego parku maszynowego i nowe technologie. W latach 2013-2022 nasze łączne wydatki inwestycyjne wyniosły ponad 126 mln PLN, czego następstwem jest możliwość produkcji miliarda opakowań i miliarda ulotek rocznie.
Rok 2023 to rok przełomowy w historii Intrografu. Rozbudowa fabryki przy ul. Vetterów w Lublinie oraz kontynuacja poszerzania parku maszynowego pozwolą nam na dwukrotne zwiększenie naszych zdolności produkcyjnych.
2
NOWOCZESNE HALE PRODUKCYJNE
2
MILIARDY PRODUKOWANYCH WYROBÓW ROCZNIE
37
SPECJALISTYCZNYCH MASZYN
470
PRACOWNIKÓW
26870 m2
POWIERZCHNI ZAKŁADU
120
KLIENTÓW
Niezmiernie ważną kwestią, przed jaką stajemy jako producenci opakowań i ulotek, jest odpowiedzialność ekologiczna i społeczna.
Wyzwania stojące przed firmami, takie jak zapewnienie ludziom akceptowalnego poziomu i jakości życia, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów środowiska przyrodniczego, wymagają połączenia tradycyjnego zarządzania z zarządzaniem środowiskowym. Intrograf Lublin podjął już szereg działań mających na celu usprawnienie procesów produkcyjnych, by były bardziej przyjazne środowisku.
Inwestycje w rozwój przedsiębiorstwa proekologicznego stanowią fundament rozwoju Intrografu jako biznesu odpowiedzialnego. Dowodem wdrożonych działań jest otrzymany przez nas certyfikat EcoVadis – znaczące wyróżnienie firmy pod kątem dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej
HISTORIA
Zaczynaliśmy jako niewielka drukarnia.
1948
Powstanie drukarni Intrograf jako spółdzielni.
1990
Podjęcie decyzji o specjalizacji w kierunku produkcji opakowań i ulotek. Nawiązaliśmy współpracę z kilkoma firmami farmaceutycznymi i rozpoczęliśmy podążanie nowo wyznaczoną drogą.
2000
Wprowadzenie systemu ISO 9001.
2003
Objęcie zarządu spółką przez Prezesów Piotra Tarachę oraz Mariusza Świetlickiego.
2004
Powstanie inicjatywy Bene Meritus Terrae Lublinensi. Wraz z firmą Vena Art, rokrocznie wydajemy prestiżowy kalendarz promujący najciekawsze zakątki Lubelszczyzny.
2007
Wprowadzenie systemu ISO 15378.
2011
Początek Akademii Poligrafii – autorskiego cyklu warsztatów poligraficznych dla Partnerów Biznesowych i Pracowników.
2013
Uzyskanie certyfikatu FSC. Od teraz, nasi Klienci mają możliwość druku produktów na papierze i kartonie pochodzącym z odpowiedzialnych źródeł.
2014
Ukończenie budowy nowej drukarni przy ul. Vetterów w Lublinie, która jest fabryką spełniającą europejskie standardy. Nowy zakład jest wyposażony w najnowsze maszyny drukarskie i linie produkcyjne. Jako pierwsza drukarnia w Polsce uruchomiliśmy maszynę drukującą Speedmaster XL w technologii Anicolor, co uczyniło nas prekursorem nowej technologii druku.
2016
Powstanie nowej linii do produkcji ulotek.
2017
Wzięcie udziału w największym wydarzeniu branży farmaceutycznej – targach CPhI Worldwide. Od teraz jesteśmy ich stałym, corocznym uczestnikiem.
2021
Powstanie anglojęzycznej wersji Akademii Poligrafii – Printing Academy.
2022
Uzyskanie certyfikatu EcoVadis Bronze.
2022
Utworzenie nowej, specjalistycznej hali dedykowanej produkcji ulotek.
2023
Rozbudowa zakładu produkcyjnego przy ul. Vetterów.
2023
Realizacja projektu „Park w Strefie”. We współpracy z Miastem Lublin, studentami lubelskich uczelni i firmami działającymi na SSE, stworzyliśmy tereny rekreacyjno-wypoczynkowe na obszarze Lubelskiej Podstrefy Strefy Ekonomicznej.
JAK DZIAŁAMY?
Nasza działalność opiera się o strategię Lean Management – zależy nam na uzyskaniu najwyższego poziomu sprawnej organizacji i zarządzania.
Dążymy do osiągnięcia jak najbardziej zadowalających wyników ekonomicznych przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów produkcji i skróceniu cyklu jej realizacji.
Działania, jakie podejmujemy zgodnie z założeniami Lean Management to:
  • Eliminacja marnotrawstw
  • Rozwiązywanie problemów i angażowanie pracowników w Problem Solving - PDCA
  • Skrócenie czasu trwania procesów (SMED)
  • Maksymalne wykorzystanie maszyn - TPM
  • Budowanie kultury Lean - poprawę komunikacji i współpracy w firmie
  • Bezpieczeństwo i organizacja miejsca pracy – 5S i VM
  • Stabilizacja procesów – standaryzacja
Przez lata naszej działalności wypracowaliśmy trzy główne zasady efektywnej współpracy:
Jeden Klient – Jeden Key Account Manager
Każdy Klient ma swojego opiekuna, który odpowiada za jego bieżącą obsługę i posiada wszystkie niezbędne informacje na temat historii zamówień, aktualnych zleceń czy terminów dostaw. Opiekunowie posiadają również wiedzę technologiczną – gwarantujemy pomoc również w tym zakresie.
Gwarancja poufności
W naszej branży zachowanie tajemnicy handlowej jest kluczowe. Zwracamy szczególną uwagę na ochronę danych naszych Klientów i bezpieczny przepływ informacji.
Szkolenia
Akademia Poligrafii to nasza wizytówka. Prowadzimy cykle dla Pracowników oraz Klientów, zarówno w naszej fabryce, jak i zakładach firm, z którymi współpracujemy. Ich uczestnicy mają możliwość poznania różnorodnych zagadnień z dziedziny poligrafii. Od 2020 roku prowadzimy także Akademię online w języku polskim oraz angielskim.


Nasz zarząd
Piotr Taracha wspólnie z Mariuszem Świetlickim zarządzają wspólnie już trzecią firmą.
Od 2003 roku kreują drukarnię Intrograf Lublin S.A. na lidera w branży. Ich ogromna wyobraźnia i konsekwentne dążenie do celu sprawiają, że firma stale się rozwija.
PIOTR TARACHA PREZES ZARZĄDU
Z wykształcenia prawnik. Absolwent studiów MBA i zarządzania finansami. Kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zdobył w Katedrze Prawa Cywilnego, Zarządach, Radach Nadzorczych i spółkach akcyjnych notowanych na GPW. W Intrografie pracuje od 1 kwietnia 2003 roku. Odpowiada za sprzedaż, marketing, PR, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz administrację. Autor kilku pozycji z zakresu prawa gospodarczego. Jego pasją jest muzyka jazzowa i rockowa. Czynnie uprawia takie sporty jak siatkówka, kajakarstwo, żeglarstwo i nurkowanie.
MARIUSZ ŚWIETLICKI WICEPREZES ZARZĄDU
Doktor nauk ekonomicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych związanych z zarządzaniem finansami. Przez wiele lat prowadził zajęcia z zakresu finansów firm i ekonomii na lubelskich uczelniach wyższych. W Intrografie od kwietnia 2003 roku odpowiada za finanse, logistykę i produkcję. Lubi wyzwania, nie tylko zawodowe. Zdobywał już najwyższe szczyty trzech kontynentów: Mont Blanc i Elbrus w Europie, Kilimandżaro w Afryce oraz Aconcaguę w Ameryce Południowej. Lubi też włoską kuchnię, hiszpańskie wino, europejską architekturę, wyprawy rowerowe po wschodniej Polsce i spacery po Lublinie.