Intrograf_Świat-Przemysłu-Farmaceutycznego.jpg

SPEKTROFOTOMETR NARZĘDZIEM DO OCENY ZGODNOŚCI Z WZORCEM KOLORYSTYKI KARTONIKÓW – Intrograf w magazynie Świat Przemysłu Farmaceutycznego

Czy sektrofotometr to jedyna słuszna droga? Według analityków i znawców branży poligraficznej  najbliższe lata będą okresem dynamicznych zmian w podejściu do metod badania zgodności kolorystycznej. Dotyczy to nie tylko elektronicznej kontroli wyrobów w drukarniach, ale również wdrożenia takich samych metod u odbiorców wyrobów poligraficznych. W szczególności w branży farmaceutycznej  i kosmetycznej – najbardziej narażonych na wprowadzanie na rynek wyrobów podrobionych. Wysoka zgodność kolorystyczna opakowania z wzorcem oraz powtarzalność produkcji jest jednym z elementów utrudniających fałszerstwa i pozwalających na łatwiejszą ewentualną identyfikację wyrobów podrobionych.

Wprowadzenie cyfrowych definicji (L*a*b*) drukowanych kolorów oraz spektrofotometrów do kontroli jakości kolorystyki otrzymywanych z drukarni kartoników  jest wejściem do świata nowoczesnych technologii. To właśnie zagadnienie poruszył Ryszard Wielgos, Pełnomocnik Zarządu Intrograf Lublin S.A. w swoim najnowszym artykule w kwartalniku Świat Przemysłu Farmaceutycznego. Zachęcamy serdecznie do analizy tekstu.

Całość dostępna pod poniższym linkiem:

Świat Przemysłu Farmaceutycznego2_2019_Intrograf_R.Wielgos