„ManuFaktura Czasu” Leszka Mądzika w fabryce Intrografu w Lublinie – wideorelacja

 

22 kwietnia 2022 roku odbył się wernisaż wystawy fotografii Leszka Mądzika „Manufaktura Czasu” w tętniącej życiem fabryce. Otoczenie hali produkcyjnej zostało elementem ekspozycji dzieł artysty i dopełnieniem jego twórczości.

 

„Manufaktura Czasu” to połączenie świata sztuki z procesami przemysłowymi. Zarówno czas, jak i człowiek, dokonuje pracy, która skutkuje widocznymi efektami. Procesy wytwórcze, zmienione oblicza znanych nam rzeczy można zobaczyć w pracującej fabryce, której towarzyszy ekspozycja znakomitych dzieł sztuki. Maszyny stanowiące integralną część wystawy, pozostają w nieustannym ruchu niczym czas którego jeszcze nikomu nie udało się zatrzymać.

Leszek Mądzik to uznany na całym świecie artysta, założyciel Sceny Plastycznej Kul. Laureat licznych nagród, m.in.: nagrody Ministra Spraw Zagranicznych RP za osiągnięcia dla kultury polskiej w świecie, Nagrody im. Jana Dormana przyznanej przez Polski Ośrodek Stowarzyszenia ASSITEJ za całokształt dokonań w tworzeniu unikatowego teatru polskiego, nagrody indywidualnej I stopnia za promocję KUL w Polsce i poza granicami kraju przyznanej przez Rektora KUL, Nagrody Angelus 2011, wyróżnienia specjalnego Totus. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Gloria Artis”, Krzyżem Zasługi Pro Ecclesia et Pontifice.

Organizacja wystawy wiąże się z kontynuacją jednej z misji firmy, jaką jest upowszechnianie kultury wśród pracowników, klientów i społeczności lokalnej. Intrograf chce wyjść naprzeciw wszelkim schematom i udowodnić, że dla kultury nie ma miejsc niedostępnych. Obcowanie z wystawą jest niezwykłym doświadczeniem, uświadamiającym ulotności czasu. Tego, że każdy proces ma swój początek i koniec, a pomiędzy nimi dostrzegalne są ślady,  jakie sami możemy zobaczyć na każdym jego etapie.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne i potrwa do 28 maja 2022 roku. Rejestracja i informacje:

https://leszekmadzik.syskonf.pl/

Czytaj więcej

WERNISAŻ WYSTAWY LESZKA MĄDZIKA W INTROGRAFIE

Wiszące obrazy Leszka Mądzika na hali produkcyjnej

Za nami dzień pełen emocji i artystycznych wrażeń! 😉
Dokonaliśmy czegoś, co do tej pory wydawało się niemożliwe. Na hali produkcyjnej naszej fabryki odbył się wernisaż wystawy wybitnego artysty – profesora Leszka Mądzika.
Składamy serdeczne podziękowania osobom uczestniczącym w dzisiejszym przedsięwzięciu. To był zaszczyt Państwa gościć!
Do 28 maja jest możliwość zwiedzania wystawy, do której gorąco zachęcamy. Szczegóły dotyczące rejestracji znajdują się na stronie: https://leszekmadzik.syskonf.pl/

Czytaj więcej

Udowadniamy, że nie ma miejsc niedostępnych dla sztuki!

Nasza firma wielokrotnie angażowała się w akcje wspierające kulturę i sztukę, tym razem zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie do siedziby naszej firmy!
Od dnia 22 kwietnia do 28 maja 2022 roku dostępna do zwiedzania będzie wystawa „ManuFAKTURA Czasu” Leszka Mądzika, w tętniącej życiem fabryce.
Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie a może nawet na świecie!
W otoczeniu pracujących maszyn można będzie zobaczyć połączenie świata sztuki oraz pracy wytwórczej. Wspólnym mianownikiem są efekty pracy rąk ludzkich oraz efekty działania czasu, ujęte na wyjątkowych fotografiach Leszka Mądzika.
Zapisy na zwiedzanie oraz informacje: https://leszekmadzik.syskonf.pl/

Czytaj więcej

AKADEMIA POLIGRAFII – AKTUALNA SYTUACJA NA RYNKU KARTONU

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją, ludzie siedzą, w budynku i tekst „intrograf intrograf introg graf intrograf AP intrograf intrograf intro intrograf intrograf intrograf rograf intro ntrograf introgra intro raf introg introg Togr AP introg introg trog”

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, w budynku i tekst „intrograt intro graf AP intrograf intrograf intrograf int intrograf intrograf AP raf intrograf intrograf intr introgras intrograf intrograf intro intr intrograf introg intrograf in”
Jeśli mamy podsumować dzisiejszy dzień dwoma słowami, będą to: Akademia Poligrafii.
O bieżącej sytuacji na rynku kartonu opowiedział prezes Piotr Taracha. Mając na względzie naszych zagranicznych partnerów, odbyła się również angielska odsłona tego wydarzenia, poprowadzona przez niezawodną Agnieszkę Betiuk. Dziękujemy za udział i serdecznie zapraszamy na kolejne szkolenia!

 

Czytaj więcej

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

Może być zdjęciem przedstawiającym róża

W ten wyjątkowy dzień, chcemy wyrazić podziw dla niezmiernej siły Kobiet. W obecnej, trudnej sytuacji, codziennie jesteśmy świadkami ich wielkiej odwagi i determinacji w pokonywaniu przeciwności.
Pragniemy życzyć Wam, wszystkim Kobietom, dużo zdrowia, wytrwałości, uśmiechu oraz optymizmu.

Czytaj więcej